FGA60N60 IGBT 600V 60A
FGA60N60 IGBT 600V 60A – Refurbished
  • OLD Ok Tested
  • Original IGBT
  • store (1) Pick up from the Store
To pick up today
Free
  • return-box (1) 3 Days Returnable*
After Delivery 3 Days Returnable T&C*
For More Information please Check Our Return & Refund Policy.
  • fast-delivery Courier delivery
Our Deliver Partner India Post, Amazon, Blue Dart, DTDC, Ecom, Ekart.
5-10 Days
Shipping Start From Rs-69*
  • credit-card Secure Payment
More details
  • shield Trusted Website
More details
-25%
Sukam Shark 1500VA Inverter PCB Board – Refurbished
Rated 0 out of 5
In stock
Add to cart
-58%
Microtek E Rickshaw 48V/16amp Battery Charger Display Card – (OLD)
Rated 0 out of 5
In stock
Add to cart
-12%New
24V 30A Relay PCB Mount Relay SPDT T904 White
-11%
Electrical Wire Lugs Ring Open Type – 10PCs
-21%
Airtel DTH Original LNB
-21%
Bluetooth Wireless Music Receiver (3.5mm AUX)
-25%
35NF60 MOSFET
35NF60 MOSFET 35A 600V – Refurbished
-18%
G60N100 IGBT 60A 1000V
G60N100 IGBT 60A 1000V – Refurbished
63 People watching this product now!
Share:
  • Description
Description
FGA60N60 IGBT 600V 60A – Refurbished. FGA60N60 IGBT. FGA60N60 MOSFET. FGA60N60 IGBT Price. 60N60 IGBT Price.
  • Collector to Emitter Voltage: 600V
  • Gate to Emitter Voltage: 20V
  • Collector Current: 60A
  • Maximum Power Dissipation: 300W
Download FGA60N60 IGBT datasheet PDF.
Related products
-23%
IRLB4132 N-Channel MOSFET 30V 150A New – 20Pcs
PD SMD Transistor
PD SMD Transistor 50V P-channel MOSFET B2B
Select options
2N7002 60 V N-channel MOSFET B2B