CS150N03 MOSFET 150A 30V – Refurbished (30PCs)
  • OLD OK Tested
  • Working MOSFET
  • CS150N03 MOSFET
  • store (1) Pick up from the Store
To pick up today
Free
  • return-box (1) 3 Days Returnable*
After Delivery 3 Days Returnable T&C*
For More Information please Check Our Return & Refund Policy.
  • fast-delivery Courier delivery
Our Deliver Partner India Post, Amazon, Blue Dart, DTDC, Ecom, Ekart.
5-10 Days
Shipping Start From Rs-69*
  • credit-card Secure Payment
More details
  • shield Trusted Website
More details
-25%
100 Ohm Preset Variable Resistor 100 Preset – 30PCs
Rated 0 out of 5
In stock
Add to cart
-25%
50K Ohm Preset Variable Resistor 503 Preset – 30PCs
Rated 0 out of 5
In stock
Add to cart
-25%
Sukam Shark 1500VA Inverter PCB Board – Refurbished
-58%
Microtek E Rickshaw 48V/16amp Battery Charger Display Card – (OLD)
-12%New
24V 30A Relay PCB Mount Relay SPDT T904 White
-11%
Electrical Wire Lugs Ring Open Type – 10PCs
-21%
Airtel DTH Original LNB
-21%
Bluetooth Wireless Music Receiver (3.5mm AUX)
182 People watching this product now!
Share:
  • Description
Description
CS150N03 MOSFET 150A 30V – Refurbished. CS150N03 MOSFET Price. 150N03 MOSFET. 150N03 MOSFET Datasheet.
  • Drain-Source Voltage: 30V
  • Gate-Source Voltage: 20V
  • Continuous Drain Current: 150A
  • Maximum Power Dissipation: 96W